Whatsapp İhbar Hattı
+90538 548 17 83
BIST-100
00.0000
Altın
00.0000
Euro
00.0000
Dolar
00.0000
ANASAYFA
Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz...
HABER ARAMA
İYİ Parti’den 3600 ek gösterge için Meclis önergesi

İYİ Parti’den 3600 ek gösterge için Meclis önergesi

15 Mayys 2019, 15:23
İYİ Parti’den 3600 ek gösterge için Meclis önergesi

İYİ Parti, 3600 ek gösterge kapsamına giren kişilerin ve kamuya maliyetinin belirlenmesi için Meclis araştırma önergesi verdi. TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen önerge reddedildi.

İYİ Parti’den 3600 ek gösterge için TBMM’ye önerge sunuldu. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın imzası ile sunulan grup önerisinde Kamu çalışanları arasında var olan maaş ve ek gösterge farklılıkları ile birlikte emekliliklerinde aldıkları aylıklar açısından da yaşanan eşitsizliğin giderilmesini sağlamak, ek gösterge verilmesinin kamuya maliyetini hesaplamak ve kapsamını belirlemek için Meclis araştırması yapılması istendi. İYİ Parti'nin verdiği önerge Meclis Genel Kurulu'nda görüşüldükten sonra reddedildi.

İYİ Parti’nin 3600 ek gösterge için verilen araştırma önergesinde şu ifadelere yer verildi:

“Ek gösterge sorunu ile ülkemizdeki öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi dâhil 2 milyon memur ve geçim sıkıntısı çeken memur emeklileri karşı karşıya kalmaktadır. İktidar partisinin seçim dönemlerinde defaatle söz verdiği ve seçim sonrasında çözeceğiz ile vaat ettiği ek gösterge sorunu, ülkemize en iyi şekilde hizmet vermeye çalışan ve çoğu zaman bu hizmetlerini zor çalışma şartları altında yapmak zorunda kalan kamu çalışanlarının emeklerinin karşılığını alamamalarına neden olmaktadır. Ek gösterge problemi ile ücrette adalet sağlanmaması nedeniyle çalışırken büyük zorluklar çeken bu meslek grubu içindeki vatandaşlarımız emekliliklerinde de zor şartlar altında geçimlerini sağlamak zorunda kalıyor. Kamu çalışanları arasında var olan maaş ve ek gösterge farklılıkları ile birlikte emekliliklerinde aldıkları aylıklar açısından da yaşanan eşitsizliğin giderilmesini sağlamak, ek gösterge verilmesinin kamuya maliyetini hesaplamak, bu sorun ile karşı karşıya kalan meslek gruplarının kaç kişiyi kapsadığını incelemek, ek gösterge kapsamını araştırmak, gerekli düzenlemelerin yapılması adına şartları ve koşulları belirlemek amacıyla Anayasa'nın 98 inci ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünün 104 ve 105 inci maddeleri uyarınca Meclis Araştırması açılmasını saygılarımla arz ederim.”

onergee.jpg

 

 

Bu haber 72 defa okunmuştur.

Haber Yorumları
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Gönder


Bu habere Henüz yorum eklenmemiş
İletişim Mail : kadirozturkiyem81@outlook.com
İletişim Telefon : 003168 441 15 17
WhatsApp Hattı : +90 538 548 17 83

AsıI önemIi oIan ve memIeketi temeIinden yıkan, haIkını esir eden, içerdeki cephenin suskunIuğudur.
HABER ARAMA