Whatsapp İhbar Hattı
+90538 548 17 83
BIST-100
00.0000
Altın
00.0000
Euro
00.0000
Dolar
00.0000
ANASAYFA
Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz...
HABER ARAMA
Canan Kaftancıoğlu'ndan 'Seçmen Sandık Kurulu Üyeliği’ne ilişkin önemli uyarı!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu seçmen sandık kurulu üyeliğiyle ilgili açıklama yaptı.

12 Haziran 2019, 13:12
Canan Kaftancıoğlu'ndan 'Seçmen Sandık Kurulu Üyeliği’ne ilişkin önemli uyarı!

Canan Kaftancıoğlu, son günlerde İstanbul’da polis tarafından vatandaşlara teslim edilen Seçmen Sandık Kurulu Üyeliği’ne ilişkin tebligatlar hakkında açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu, “7 kişilik sandık kurulları oluşturulamamışsa o sandıkta oy kullanan, parti üyesi olmayan seçmenlerimiz görevlendiriliyor. Kaygılanmaya gerek yok, vatandaşlarımıza gelen tebligatlar tamamen hukuki ve yasal” dedi.

23 Haziran’da tekrar gerçekleştirilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili polis tarafından evlerine sandık kurulu üyeliği tebligatı gönderilen birçok vatandaş, günlerdir bu tebligatın neden kendilerine gönderildiğini merak ediyor.

Seçmen sandık kurulu üyesi olarak görevlendirildiklerine dair tebligat alan vatandaşların hem sosyal medyadan hem de telefonla aracılığıyla dile getirdiği kaygı ve sorular üzerine CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu konuyla ilgili bir bilgilendirme mesajı yayınladı.

Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan video mesajda YSK’nın kamuoyunu bilgilendirmediğini ve vatandaşlarda haklı bir kaygıya sebep olduğunu belirtti.

Kaftancıoğlu yayınlanan videoda şunları söyledi:

“Seçimleri hukuki değil tamamen siyasi nedenlerle iptal eden Yüksek Seçim Kurulu, 23 Haziran seçimlerine giderken vatandaşlarımızı bilgilendirme ve kaygılarını giderme görevini ne yazık ki yerine getiremiyor. YSK’nın yapması gereken bilgilendirmeyi de bizler yapmak durumunda kalıyoruz.
Son günlerde kolluk kuvvetleri aracılığıyla seçmen sandık kurulu üyesi olarak görevlendirildiklerine dair yapılan tebligatlar vatandaşlarımızda haklı bir kaygıya sebep olmuş durumda. Kaygılanmayın.
Sandık kurulları, 7 kişiden oluşmakta ve bu 7 kişiden 2’si memur üyeden diğer kalan kişiler ise siyasi parti temsilcileriyle tamamlanmaktadır. Siyasi parti temsilcileriyle birlikte 7 kişilik sandık kurulları oluşturulamamışsa o sandıkta oy kullanan, parti üyesi olmayan seçmenlerimiz görevlendirilmektedir. Seçmen sandık kurulu üyesi olarak vatandaşlarımıza tebligat yapılmaktadır.
Yani vatandaşlarımıza gelen tebligatlar tamamen hukuki ve yasal olup bu tebligatlar sonrası görevi kabul etmek tarihi bir sorumluluktur. Hep birlikte inancımızla ve emeğimizle 23 Haziran’da hak yerini bulacak, her şey çok güzel olacak.”

Bu haber 98 defa okunmuştur.

Haber Yorumları
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Gönder


Bu habere Henüz yorum eklenmemiş
İletişim Mail : kadirozturkiyem81@outlook.com
İletişim Telefon : 003168 441 15 17
WhatsApp Hattı : +90 538 548 17 83

AsıI önemIi oIan ve memIeketi temeIinden yıkan, haIkını esir eden, içerdeki cephenin suskunIuğudur.
HABER ARAMA